uzmanpsikolog.net, terapi alanında çalışan uzmanları bir araya getiren bir platformdur. Size en yakın psikolog, dil konuşma terapisti, özel eğitim uzmanı ya da psikolojik danışmanı hızlı bir şekilde bulmanızı sağlar.

Size daha güvenilir bir terapi sunmak için platformda yer alan tüm terapistler uzman olduğu alanlar için diplomalarını uzmanpsikolog.net’e iletmişlerdir. Gönül rahatlığıyla uzmanlarımızdan randevu talep edebilirsiniz.

uzmanpsikolog.net blog yazılarıyla da sürekli güncel kalmayı hedefleyen bir web sayfasıdır. Blog yazılarıyla siz kullanıcılara terapi dünyası ile ilgili yayınlara, çalışmalara, haberlere, yeni yöntemlere ulaşım imkanı sağlar. Bu yayınlar düzenli olarak her hafta yenilenir.

SEANSLAR

Seanslar 50 dakika sürmektedir. Bireyin kişisel ihtiyacına ve durumuna göre seans sıklığı değişebilmektedir. Seansların aralığı genellikle haftada bir gün şeklindedir. Kriz gibi bazı durumlarda haftalık seans sayısının arttırılması önerilir. Terapide belirlenen hedeflere yaklaşıldıkça seans sıklığı iki haftada bir ve ayda bir olarak azaltılır.

İlk seans tanışma, değerlendirme danışan hakkında derinlemesine bilgi alma amacıyla yürütülür. 18 yaşını aşmış bireylerde ilk seans, bireysel olarak gerçekleşmektedir. 12-18 yaş arası gençlerde ise; ilk seans gençle beraber anne-babanın katılımıyla gerçekleştirilebilir. 0-12 yaş aralığındaki çocuklarda bu seansın yalnız anne/babanın katılımı ile gerçekleşmesi önerilir. İlk seansın sonucunda bireyin problemi ve problemin kaynağı değerlendirilir. Sonraki seanslarda; bireye uyacak ve ihtiyaçlarına ve sorunun niteliğine göre bir psikoterapi planı ile birlikte uygulanır. Kişinin yaşı, eğitimi, şikayetiyle bağlantılı olarak uygun terapi yöntemi seçilir.